En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Mayıs 22.05

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Nevşehir Yenimahalle'de bulunan arsasını ihale ile satışa çıkaracağını duyurdu. İhale tarihi belli olan arsa 29 bin 623 metrekare alana sahip olup inşaat alanı ise 59 bin 246 metrekare olarak açıklandı.

Emlak Konut GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndaki (KAP) açıklamasına göre, Emlak Konut Nevşehir Yenimahalle Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi'nin ilk oturumu 1 Temmuz 2015 tarihinde, Emlak Konut GYO Ataşehir binasında saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

Satışa konu ola....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 14.05

E-Haciz Dönemi 21 Mayıs'ta Başlıyor!


Yayınlama Tarihi: 14.05.2015 / Kategori: Güncel

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün kuruluş yıl dönümü olan 21 Mayıs tarihinden itibaren icra-i haciz, kamu haczi, ihtiyati haciz şerhleri online ortama taşınacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu hizmetlerini elektronik ortama taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda icra-i haciz, kamu haczi, ihtiyati haciz şerhleri de artık online olarak gerçekleştirilebilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün kuruluş yıldönümü olan 21 Mayıs tarihinde başlayacak olan uygulama ile icra....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 12.05

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, dolar kurunda son 1 yılda yaşanan yüzde 30'a yakın artışın müteahhitlerin maliyetlerini artırdığını buna bağlı olarak da zararın arttığını söyledi.

Dolar kurunda 1 yıllık süreçte yüzde 30'a varan oranda artış yaşandığını belirten İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, bu artış sebebiyle müteahhitlerin maliyet artışından kaynaklı zararlarının da arttığını belirterek söz konusu zararların bir kararnameyle derhal karşılanması gerektiğini söyledi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklam....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 08.05

Sakarya Erenler’de Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içinde yer alan 48,2 hektarlık alanda yapılacak kentsel dönüşüm için temel atıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sakarya Erenler Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında Sakarya Erenler'deki Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içinde yer alan 48,2 hektarlık alanda kentsel dönüşüm çalışmaları başlatıldı.

Yerinde dönüşüm uygulanacak olan bölgede 846 hak sahibi ve 1392 adet birim bulunmakta olup projenin kendi içinde tamamlanması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan a....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 05.05

Ankara Çankaya Belediyesi yazılı bir duyuru yayınlayarak emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2015 yılı birinci taksit ödemeleri sebebiyle veznelerin hafta sonunda da hizmet vereceğini bildirdi.

Ankara Çankaya Belediyesi, yerel yönetimlere ödenen emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2015 1. taksitlerinin son ödeme gününün 1 Haziran olduğunu bu sebeple de veznelerin haftasonunda da açık olacağını duyurdu. Açıklamada, vatandaşların faiz yüküyle karşılaşmaması için vergilerini zamanında ödemeleri tavsiye edildi.

Vatandaşan 8 farklı noktada....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleriİlk SayfaGeri
Sayfa 2 / 120