En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Şubat 06.02

Milli Emlak Genel Tebliği'ne göre bundan sonra Hazine adına idari yoldan yapılacak tescil işlemleri Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan güncel genelgeye göre yapılacak.

Maliye Bakanlığı'nın Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi. Buna göre Hazine adına idari yoldan yapılacak tescil işlemleri artık Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan genelgede belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde gerçekleştirilec....... Devamını Oku

Devamını Oku
Kasım 28.11

Yeni Tüketici Yasası Onaylandı!


Yayınlama Tarihi: 28.11.2013 / Kategori: Emlak Yasaları

Özellikle konut sektöründe önemli değişiklere neden olacak Yeni Tüketici Yasası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. Yasa, yarın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Cumhurbaşkanlığı'ndan bugün yapılan açıklamaya göre, "6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89. maddesinin birinci fıkrası ile 104. maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir" denildi.
Milliyet'in haberine göre, yarın Resmi Gazete'de yayımlanarak yü....... Devamını Oku

Devamını Oku
Kasım 18.11

Yeni İmar Kanunu Taslağı’na göre belediyelerin arazilerden yaptığı kesintiler artarken, imar durumu sonrasında emsal artışı alan bir taşınmaz için ikinci bir kesinti yapılabilecek.

Arsa yatırımcılarının yakından ilgilendiren düzenlemeler içeren Yeni İmar Kanunu taslağının yürülüğe girmesi halinde devletin arazilerden aldığı kesinti oranlarını artacak, ayrıca devlet arazide meydana gelen değer artışlarından da kesinti yapabilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, “Yeni uygulam....... Devamını Oku

Devamını Oku
Eylül 10.09

Stüdyo Daire Artık Yasak!


Yayınlama Tarihi: 10.09.2013 / Kategori: Emlak Yasaları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşa edilecek yapılarda uyulması gereken standartları Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile yeniden belirledi. 8 Eylül Pazar günü Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelik bazı çevrelerin “Bizim aile yapımıza uygun değil” diyerek eleştirdiği stüdyo daire olarak ifade edilen 1+0 daire dönemini artık kapatacak.
Habertürk Gazetesi'nde Rahim Ak imzası ile yayınlanan flaş habere göre, yeni düzenlemeye göre artık en küçük dairede oturma odası en az 12, yatak odası 8, mutfak ....... Devamını Oku

Devamını Oku
Temmuz 01.07

Eşlere Şerh Müjdesi!


Yayınlama Tarihi: 01.07.2013 / Kategori: Emlak Yasaları

Eşler arasında yoğun tartışmalara yol açan konut şerhleriyle ilgli yasal düzenleneme yapılacak. Yapılacak olan düzenleme ile eşlere şerh hakkı gelecek. Günümüz şartlarında eşler arasında tartışmalara yol açan konut şerhinde önemli bir düzenleme hayata geçirilecek. Mevcut olan sistemde, eşlerin konut üzerinde şerh kararı koydurabilmesi için mahkeme kararı aranıyordu. Yeni gerçekleştirilecek olan sistemde eşler istedikleri anada şerh konulmasını talep edilebilecek.

Tartışma konusu olan konut şerhleri konusunda yasal düzenleme yapılacak. TBMM B....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 3