En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Temmuz 02.07

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesini kapsamında hak sahipleri ile görüşmelere başlıyor.

İzmir Karşıyaka Örnekköy'deki 18 hektarlık alanı kapsayan Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından, Deniz Baykal Kültür Merkezi ile Örnekköy İletişim ve Tanıtım Ofisi'nde basına tanıtıldı. Bölgedeki hak sahipleri ile de görüşmelere başlana Kocaoğlu, proje kapsamında 857 hak sahibi tespit edildiğini söyledi.

Sadece boş arsaya bina yapan kooperat....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 08.05

Sakarya Erenler’de Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içinde yer alan 48,2 hektarlık alanda yapılacak kentsel dönüşüm için temel atıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sakarya Erenler Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında Sakarya Erenler'deki Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içinde yer alan 48,2 hektarlık alanda kentsel dönüşüm çalışmaları başlatıldı.

Yerinde dönüşüm uygulanacak olan bölgede 846 hak sahibi ve 1392 adet birim bulunmakta olup projenin kendi içinde tamamlanması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan a....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ekim 14.10

Bursa Yıldırım'da kentsel dönüşüme ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dönüşümü bir sisteme bağladıklarını ve bu işin dönüşünün olmadığını söyledi.

Ziyaret ettiği Bursa Yıldırım'da Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'den kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi alan ve dönüşüme ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,"Bu işin geri vitesi yok. Yani hep üçüncü, dördüncü vitesle gidilmesi lazım. Stop ve geri vitesi yok bu işin" dedi.

Türkiye'de birçok yerin plansız yapı....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ekim 11.10

Esenler'de TOKİ, Esenler Belediyesi ile Çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilmekte olan Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin 2. etabındaki 262 konut teslim edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Esenler Belediyesi işbirliği ile yürütülen Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 2. etap konutları bugün saat 10:00'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tören Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Ese....... Devamını Oku

Devamını Oku
Eylül 08.09

Gelişen Kentler Zirvesi'nde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de yürütülmekte olan kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GYODER ve Kayseri Büyükşehir Başkanlığı ortaklığında Kayseri'de gerçekleştirilen Gelişen Kentler Zirvesi'nde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’deki dönüşüm çalışmaları hakkında şunları söyledi:

“Kocasinan ilçesinde bulunan 505 bin metrekare alanı dönüştüreceğiz. Bölgede 4 bin 500 hak sahibi ile anlaşma çalışmalarına başladık. ....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 9