En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Temmuz 03.07

İzmir Manhattan Projesine Yoğun İlgi!


Yayınlama Tarihi: 03.07.2013 / Kategori: Emlak Projeleri

İnşaat sektörünün devleri İzmir'in Manhattan projesi için birbirleri ile yarışıyor. Yatırım için sıra bekleyen sektör devleri projenin geleceğinden çok umutlu olduğunu belirtti.

İzmir'i kalkındıracak olan ve Manhattan projesi olarak adlandırılan Bayraklı'da ki Yeni Kent Merkezi'ne inşaat şirketlerinden beklenenin de üzerinde talep geldi. Yerli ve yabancı şirketlerin markajı altına alınan Manhattan projesinde şirketler; ofis, rezidans, home ofis ve alışveriş merkezi inşaa etmek için birbirleri ile kıyasıya bir rekabet içine girdi.

Son döne....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mart 29.03

Ağaoğlu'na 1453 Şoku!


Yayınlama Tarihi: 29.03.2013 / Kategori: Emlak Projeleri

Maslak 1453 projesi ile adını duyuran Ağaoğlu'na İdare Mahkemesi “DUR” dedi. İdare Mahkemesi Ali Ağaoğlu'nun Maslak'ta yükselen projesi 1453 projesini "hukuka, mevzuata, şehircilik ilkelerine, planlama tekniklerine ve kamu yararına" uygun olmadığı gerekçesi ile durdurdu. İstanbul 1. İdare Mahkemesi, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun İstanbul Ayazağa şekillenen, "Maslak 1453" projesine "Dur" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP'li Meclis üyelerinin açtığı iptal davasını değerlendirmeye alan mahkeme, Maslak 1453 projesinin kamu yararına uygun olma....... Devamını Oku

Devamını Oku
Şubat 04.02

Maketten Satışlarda Banka Garantisi Şart Oluyor!


Yayınlama Tarihi: 04.02.2013 / Kategori: Emlak Projeleri

Maketten satışlar yoluyla mağdur edilen vatandaşların hakkını korumak adına yeni bir yöntem uygulamaya konulacak. Yeni yöntemin sinyallerini veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, maketten satışın firmalar için çok önemli olduğunu fakat vatandaşlarında mağduriyetinin önüne geçilmesi için bu durumun bir yaptırıma bağlanması gerektiğini vurguladı.

Erdoğan Bayraktar tarafından hazırlatılan projede maketten satış konusunda firmalardan banka garantisi olmadan satış yapılmasına izin verilmeyecek. Projenin taslak kısmının yavaş yavaş ş....... Devamını Oku

Devamını Oku