En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Ekim 01.10

Doğalgaz ve Elektrik Fiyatlarına Yüzde 9 Zam Geldi!


Yayınlama Tarihi: 01.10.2014 / Kategori: Enerji

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dolardaki artış ve azalan yağışlar sebebiyle elektrik ve doğalgaz fiyatlarında 1 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 9 oranında zam yapılacağını açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik ve doğalgaza 1 Ekim tarihinden itibaren yüzde 9 oranında zam yapılacağını açıkladı.

Enerji Şartı Genel Sekreteri Urban Rusnak’ı kabulünün ardından bir basın toplantısı düzenleyen Bakan Yıldız, "Enerji maliyetlerimizin çok fazla arttığını ve bahsettiğiniz gibi bugün doların 2....... Devamını Oku

Devamını Oku
Eylül 02.09

Yaşanan kuraklık sebebiyle Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES), yıllık bazda üretilen elektriğin yüzde 30 oranında azalacağı bildirildi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Fırat Havzası'nda da kuraklık yaşandığını, Keban HES'in de kuraklıktan etkilendiğini belirten Keban HES İşletme Müdürü Tahsin Yazıcı, "Öyle ki 40 yıl boyunca yaptığımız ölçümlerde en kötü yılımız 2008'di. 2008 yılında 28 Ağustos'a kadar gelen toplam suyumuz 11,2 milyar metreküp, bu yıl gelen toplam suyumuz 5,9 milyar metreküp civarında. Bu yıl kuraklık o kadar köt....... Devamını Oku

Devamını Oku
Temmuz 19.07

İstanbul Elektrik Kesintisi 19 Temmuz!


Yayınlama Tarihi: 19.07.2014 / Kategori: Enerji

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den (AYEDAŞ) bir açıklama yaparak 19 Temmuz Cumartesi günü Beykoz, Tuzla ve Maltepe'nin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den (AYEDAŞ) yapılan açıklamaya göre 19 Temmuz Cumartesi günü 09.00-13.30 saatleri arasında Beykoz, Tuzla ve Maltepe olmak üzere 3 ilçenin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Belirli saatler arasında elektrik veirlemeyecek bölgeler şu şekilde::

Beykoz: Gümüşsuyu Mahallesi Su Ürünleri, M....... Devamını Oku

Devamını Oku
Haziran 20.06

Benzin Fiyatlarına 10 Kuruşluk IŞİD Zammı!


Yayınlama Tarihi: 20.06.2014 / Kategori: Enerji

IŞİD'in Irak'ta pek çok bölge ve petrol tesisini ele geçirmesinin ardından petrol fiyatlarında meydana gelen artış benzine 10 kuruş, motorine ise 12 kuruş zam olarak yansıdı.

Irak'taki IŞİD krizinin petrol fiyatlarına artış olarak yansımasının ardından benzine ve motorine zam geldi. Benzin fiyatları bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 10 kuruş, motorin fiyatları ise 12 kuruş zamlandı.

Zamlardan önce İstanbul Avrupa yakasında 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 5,02 TL'ydi........ Devamını Oku

Devamını Oku
Haziran 03.06

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde kurulan rüzgar enerji santralinde elektrik üretimi başladı. Santral Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki EPDK'dan alınan ilk lisanslı rüzgar enerjisi yatırımı niteliğinde.

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde bir firma tarafından kurulan ve 11 rüzgar türbinine sahip rüzgar enerji santralinde elektrik üretimine başlandı. Santral aynı zamanda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan (EPDK) alınan ilk lisanslı rüzgar enerjisi yatırımı olma özelliğina sahip.

Devletin, yenilenebilir enerji yatırımla....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 4