En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Ekim 21.10

Rekabet Kurulu, 3. havalimanı olarak da bilinen İstanbul Yeni Havalimanı projesinin yap-işlet-devret modeli ile yapılması işleminin izne tabi olmadığı yönünde karar verdiğini bildirdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile imzalanan 19 Kasım 2013 tarihli "Uygulama Sözleşmesi" çerçevesinde İstanbul' inşa edilecek yeni havalimanının yap-işlet-devret modeli ile yapılması, işletme süresi olan 25 yıl boyunca işletilmesi ve süre sonunda İdareye devredilmesi işleminin izne ....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ağustos 29.08

İstanbul'da Minibüs Fiyatlarına Yüzde 10 Zam Yapıldı!


Yayınlama Tarihi: 29.08.2014 / Kategori: Ulaşım

İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Koray Öztürk, UKOME tarafından alınan karar göre 20 Eylül tarihi itibariyle İstanbul'da faaliyet gösteren minibüs tariflerine yüzde 10 oranında zam yapılacağını açıkladı.

İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Koray Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İstanbul'da faaliyet gösteren M seri plakalı ticari minibüs ücretlerine yüzde 10 oranında zam yapıldığını ve zammın 20 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacağını bildirdi.

Kentt....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ocak 24.01

İstanbul'da yağmur veya kar yağarsa köprülerdeki elektronik geçiş sistemlerini yeniden düzenlemek için yapılmakta olan çalışmalar 15 güne kadar uzayabilir.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü, Mahmutbey ve Çamlıca gişelerindeki elektronik geçiş sistemlerini yeniden düzenlemek amacıyla 16 Aralık 2013 tarihinden bu yana devam eden ve her iki köprüde trafiğin kilitlenmesine neden olan çalışmaların, yağmur veya kar yağması halinde 10 ila 15 gün kadar uzayabileceği beiritildi.

Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, Mahmutbey gişe....... Devamını Oku

Devamını Oku