En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Mayıs 14.05

E-Haciz Dönemi 21 Mayıs'ta Başlıyor!


Yayınlama Tarihi: 14.05.2015 / Kategori: Güncel

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün kuruluş yıl dönümü olan 21 Mayıs tarihinden itibaren icra-i haciz, kamu haczi, ihtiyati haciz şerhleri online ortama taşınacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu hizmetlerini elektronik ortama taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda icra-i haciz, kamu haczi, ihtiyati haciz şerhleri de artık online olarak gerçekleştirilebilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün kuruluş yıldönümü olan 21 Mayıs tarihinde başlayacak olan uygulama ile icra....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 12.05

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, dolar kurunda son 1 yılda yaşanan yüzde 30'a yakın artışın müteahhitlerin maliyetlerini artırdığını buna bağlı olarak da zararın arttığını söyledi.

Dolar kurunda 1 yıllık süreçte yüzde 30'a varan oranda artış yaşandığını belirten İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, bu artış sebebiyle müteahhitlerin maliyet artışından kaynaklı zararlarının da arttığını belirterek söz konusu zararların bir kararnameyle derhal karşılanması gerektiğini söyledi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklam....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 02.05

Yargıtay'ın aldığı yeni karar kapsamında, binasını güçlendirmeyenler, çevrede yapılan inşaat sebebiyle ortaya çıkan çatlaklar ve benzeri hasarlar için sigorta şirketlerinden ödeme alamayacak.

2003 yılında İstanbul'da meydana gelen bir olaya ilişkin emsal niteliğindeki karar imza atan Yargıtay, ev sahibinin deprem yönetmeliği kapsamında binayı güçlendirmemesi durumunda, çevrede süren inşaatlar sebebiyle binada meydana gelecek çatlak gibi hasarlar için çevre inşaatların sorumlu tutulamayacağı yönünde karar verdi.

HT Gazete'den Fevzi Çakır....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ekim 25.10

Emlak Konut GYO'nun 4 Yıllık hasılatı 17,5 Milyar TL!


Yayınlama Tarihi: 25.10.2014 / Kategori: Güncel

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2010-2014 Eylül ayı dahil olmak üzere yaklaşık 4 yıllık süreçte 17 milyar 500 milyon 164 bin liralık hasılat elde ettiklerini açıkladı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket 2010-2014 Eylül ayı dahil olmak üzere yaklaşık 4 yıllık süreçte toplam 50 bin 500 bağımsız bölüm satışından 17 milyar 500 milyon 164 bin liralık satış hasılat elde etti.

Açıklamada, gayrimenkul projelerinde yılın 9 ayında toplam 6 bin 188 adet bağımsız birimin satışı yap....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ekim 24.10

Tapu ve Kadastro Harçları Kredi Kartı ile Ödenebilecek!


Yayınlama Tarihi: 24.10.2014 / Kategori: Güncel

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla başlatılan çalışma kapsamında 2015 yılından itibaren elektrik ortamda tapu ve kadastro harcı kredi kartıyla ödenebilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla, elektronik ortamda tapu ve kadastro harçlarının kredi kartıyla ödenebilmesi için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda kredi kartıyla, döner sermaye tahsilatı işlemlerinin 1 ay içerisinde, tapu ve kada....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 22