En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Mart 10.03

Bakanlık'tan ÇED Açıklaması!


Yayınlama Tarihi: 10.03.2014 / Kategori: Çevre

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak maden, petrol, doğalgaz, kaya gazı veya jeotermal kaynak arama projelerine ilişkin "ÇED gereklidir" veya "ÇED gerekli değildir" kararı verme yetkisinin, valiliklere devredilmediğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yazılı bir açıklama yaparak son günlerde bazı yayın organlarında yer alan 'ÇED Yönetmeliği'nin 26. maddesi kapsamında yer alan maden, petrol, doğalgaz, kaya gazı veya jeotermal kaynak arama projelerine ilişkin "ÇED gereklidir" veya "ÇED gerekli değildir" kararı ver....... Devamını Oku

Devamını Oku
Eylül 16.09

Okullar Açıldı !


Yayınlama Tarihi: 16.09.2013 / Kategori: Çevre

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. 3 Aylık tatil programının ardından miniklerimizi zorlu bir okul dönemi bekliyor. Emlak.Net ailesi olarak miniklerimize 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında başarılar dileriz.
2013 2014 Eğitim öğretim yılının birinci dönemi 24 Ocak 2014 Cuma günü sona erecek. 27 Ocak – 7 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatilini yapacak olan öğrenciler için ikinci dönemin ilk zili 10 Şubat 2014 Pazartesi günü çalacak. 3 Haziran 2014 tarihinde ise yaz tatiline girilecek. Tüm öğrencilerin için 2013-20....... Devamını Oku

Devamını Oku
Haziran 21.06

Binalara Çöp Odası Zorunluluğu Geliyor!


Yayınlama Tarihi: 21.06.2013 / Kategori: Çevre

Çevreye dair farklı uygulamaların söz konusu olduğu şu günlerde yeni yapılacak olan üç kattan yüksek binalara “çöp odası” zorunluluğu getiriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, çöpleri yerinde ayrıştırarak çevreye verilecek zararları önlenmesi ve atıkların ekonomiye kazandırılmasının hedeflendiği, çöp kovası ve bina önlerinde çöp toplama alanlarının oluşturduğu görüntülerin ise ortadan kaldırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği'nde yapılacak olan değişiklikle, üç ve daha f....... Devamını Oku

Devamını Oku
Haziran 10.06

Eyüp ve Beykoz'a Orman Torpili!


Yayınlama Tarihi: 10.06.2013 / Kategori: Çevre

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul’a Central Park benzeri iki tane şehir ormanı kurulacağının bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Yeşil örtünün çoğalması ile birlikte şehir ormanı yapılacak olan bölgedeki gayrimenkullerin değer kazanması bekleniyor.

İstanbul’u yeşillendirme çalışmalarının son dönemeçte hızlandırıldığını müjdeleyen Eroğlu, 5 milyon fidanın toprakla buluşacağını açıkladı. Bakan Eroğlu, ‘Bakanlık olarak İstanbul’un ağaçlandırma faaliyetlerine büyük önem vermekteyiz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından İstanbul’da....... Devamını Oku

Devamını Oku
Haziran 07.06

İmar Planları Çevreye Duyarlı Hale Getirilecek!


Yayınlama Tarihi: 07.06.2013 / Kategori: Çevre

Mimar ve Çevre örgütleri imar planları artık çevreye duyarlı hale getireceğini ve tüm projelerin bu kapsamda yürütüleceğinin bilgisini verdi.

Taksim Gezi Parkı ile ilgili gösteriler çevre bilincine karşı herkesi atağa geçirdi. 06 Haziran Dünya Çevre Günü olması dolayısıyla DÜNYA ile görüşlerini paylaşan çevre örgütleri ve mimarlar, eylemlerden sonra Türk halkının çevreye karşı daha duyarlı olacağını ve bunun da imar planlarına yansıyacağını belirtti.

Taksim Gezi Parkında ağaçlar için insanların gerçekleştirdikleri eylemi değerlendiren Em....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 2