En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Ekim 17.10

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ödemeler dengesi verilerine göre bu yılın Ağustos ayında inşaat hizmet gelirleri 271 milyon dolara ulaşarak rekor kırdı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ödemeler dengesi verilerine göre, 2014 yılının ağustos ayında inşaat hizmet gelirleri (yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinden elde edilen gelirler) 271 milyon dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2014 yılının Ocak - Ağustos döneminde elde edilen inşaat hizmet geliri 708 milyon dolar oldu.2013 yılında i....... Devamını Oku

Devamını Oku
Eylül 22.09

Konut Sektöründe Kriz Riski Yüksek!


Yayınlama Tarihi: 22.09.2014 / Kategori: Sektörel

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı ve EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, konut sektöründe yüksek kar marjının olmadığını ancak gelecekte balon ve kriz riskinin yüksek olduğunu söyledi.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Türkiye’de şu anda konut sektöründe kar marjının yüksek olmadığını ve şişmiş bir fiyat bulunmadığını ancak yüksek maliyet ve mevcut fiyatlarla bu durumun uzun sürmeyeceğini söyledi.

Cumhuriyet'ten Şehriban Kıraç'ın ha....... Devamını Oku

Devamını Oku
Eylül 01.09

İnşaat Sektöründe Maaşlar Yüzde 3 Arttı!


Yayınlama Tarihi: 01.09.2014 / Kategori: Sektörel

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi, ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,6 azalırken yıllık bazda yüzde 3 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri verilerine göre, inşaat sektöründe satışların azalmasına bağlı olarak istihdamın gerilemesi sonucunda ücret ve maaşlar da düştü.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksine göre 2014 yılının ikinci çeyreğinde ücretler bir önceki çeyreğe göre yüzde 0....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mart 25.03

Şimdi Konut Alanlar En Az Yüzde 10 Kar Edecek!


Yayınlama Tarihi: 25.03.2014 / Kategori: Sektörel

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, inşaat sektöründeki maliyet artışının konut projelerine en az yüzde 10-15 oranında zam olarak yansıyacağını bu sebeple konut almak isteyenlerin şimdi alması halinde karlı çıkacağını söyledi.

İnşaat şirketlerinin maliyet artışlarının konut fiyatlarına en az yüzde 10-15 oranında yansıyacağını belirten Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu sebeple şimdi ev alanların aynı oranda kârlı olacağını bildirdi.

Çelik, ekonomik ve siyas....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mart 01.03

İnşaat Sektöründe İstihdam 3 Ayda Yüzde 1,5 Azaldı!


Yayınlama Tarihi: 01.03.2014 / Kategori: Sektörel

TÜİK tarafından hazırlanan İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri 2013 yılı 4. çeyrek verilerine göre inşaat sektöründe istihdam 3. çeyreğe göre yüzde 1,5 oranında azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri 2013 yılı 4. dönem sonuçlarına göre, Üç Aylık İnşaat Sektörü İstihdam Endeksi 4. çeyrekre % 1,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat İstihdam Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre % 6, 2013 yılında bir önceki yıla göre % 5,2 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaa....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 31