En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Mayıs 05.05

Ankara Çankaya Belediyesi yazılı bir duyuru yayınlayarak emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2015 yılı birinci taksit ödemeleri sebebiyle veznelerin hafta sonunda da hizmet vereceğini bildirdi.

Ankara Çankaya Belediyesi, yerel yönetimlere ödenen emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2015 1. taksitlerinin son ödeme gününün 1 Haziran olduğunu bu sebeple de veznelerin haftasonunda da açık olacağını duyurdu. Açıklamada, vatandaşların faiz yüküyle karşılaşmaması için vergilerini zamanında ödemeleri tavsiye edildi.

Vatandaşan 8 farklı noktada....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mart 23.03

2014 yılında konutlar için 3 bin 300 liranın üzerinde kira geliri elde edenlerin 25 Mart 2015 tarihine kadar beyanname vermeleri gerekiyor. Ancak bazı istisnai durumlarda vergi vermek bir yana vergi iadesi almak bile mümkün.

Radikal'den Mehmet Bulut'un yazısına göre, mükellefler, vergi dairesine gitmeden, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesini kullanmak suretiyle 'Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi' ile yıllık beyannamelerini 25 Öart 2015 tarihine kadar vermek zorunda. İnternet erişimi olmayan veya kulalnmak istemeyenler ise....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mart 02.03

Kira Geliri Beyanında Süreç Başladı!


Yayınlama Tarihi: 02.03.2015 / Kategori: Vergi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2014 yılında kira geliri elde eden mükelleflerin beyanname verme sürecinin 1 Mart itibarıyla başladığını hatırlattı.

2014 yılında kira geliri elde edenlerin gelirlerini beyan etme sürecinin 1 Mart'ta başladığını ve 25 Mart'a kadar devam edeceğini hatırlatan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz yıl konutunu kiraya vererek yıllık 3 bin 300liradan fazla gelir elde edenler, iş yeri kira geliri için stopaja tabi kira geliri olarak brüt 27 bin liradan fazla, stopaj yapılmayanlarda ise bin 400 liradan fazla gelir e....... Devamını Oku

Devamını Oku
Ağustos 12.08

Bilmeden Ödenen Emlak Vergilerini Geri Almak Mümkün!


Yayınlama Tarihi: 12.08.2014 / Kategori: Vergi

Maliye Bakanlığı'nın son özelgesi sayesinde bilmeden emlak vergisi ödeyen ve mükellef olmayan hak sahiplerinin geriye dönük iade almasının önü açıldı.

Maliye Bakanlığı'nın son özelgesi ile emlak vergisi ödemesi gerekmediği halde geçmiş yıllarda emlak vergisi ödeyen hak sahiplerine geriye dönük iade yapılacak.

Basında yer alan haberlere göre, Maliye'den yapılan “İndirimli bina vergisi (sıfır) uygulaması şartlarını geçmiş yıllar itibariyle sağlamaları halinde, geriye dönük indirimli oran uygulamasından yararlanabileceklerine ve düzeltme ....... Devamını Oku

Devamını Oku
Mayıs 27.05

Emlak Vergisine İtiraz Etmek İsteyenler Dava Açabilir!


Yayınlama Tarihi: 27.05.2014 / Kategori: Vergi

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, emlak vergisine itiraz etmek isteyenlerin vergi mahkemelerinde dava açma hakkı olduğunu söyledi.

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, bu yıl yüzde 50 ila 500 arasında artış gösteren emlak vergileri konusunda itiraz etmek isteyenlerin vergi mahkemelerinde dava açma hakkına sahip olduklaırnı söyledi.

Kolçak, emlak vergisi birinci taksit ödemelerinin bu yıl, 31 Mayıs'ın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle 2 Haziran'da biteceğini ifade etti. Her....... Devamını Oku

Devamını Oku
Son Sayfaİleri
Sayfa 1 / 7