En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Temmuz 02.07

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesini kapsamında hak sahipleri ile görüşmelere başlıyor.

İzmir Karşıyaka Örnekköy'deki 18 hektarlık alanı kapsayan Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından, Deniz Baykal Kültür Merkezi ile Örnekköy İletişim ve Tanıtım Ofisi'nde basına tanıtıldı. Bölgedeki hak sahipleri ile de görüşmelere başlana Kocaoğlu, proje kapsamında 857 hak sahibi tespit edildiğini söyledi.

Sadece boş arsaya bina yapan kooperatif başkanı veya müteahhitlerin kentsel dönüşümcü olduğunu iddia ederek meydana çıktığını belirten Kocaoğlu, kentsel dönüşümün çarpık yapılanma olan bölgelerde, bölgeyi ayağa kaldırmak için yapılacağını, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, Kadifekale, Uzundere'de, Aktepe-Emrez'de ve Bayraklı'da kentsel dönüşüm konusunda birçok deneyim kazandıklarını söyledi.

Sadece Örnekköy'ün değil ilçede bulunan bir çok bölgenin yeniden planlanması gerektiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise çocukların rahat bir ortamda büyüyebileceği, kadınların sosyal etkinliklere katılabileceği alanlarda yaşamanın herkesin hakkı olduğunu vurguladı.

Komşuluk ilişkileri gözetilerek hazırlanan projede 8 ila 14 katlı bloklar yer alacak. 4 farklı tipte ve alanları 60 metrekare ile 151 metrekare arasında değişen 7 farklı konut seçeneğinin bulunacağı projede toplam 3 bin bağımsız birim yer alacak.

Yaklaşık 30 bin metrekare açık ve kapalı otopark alanlarının bulunacağı Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesinde yaklaşık 4 bin 200 metrekare kapalı alanlı, 2 katlı kapalı pazar yeri, yeni futbol sahası, tribün, spor tesis binası, düğün salonu olarak da kullanılabilecek 3 bin 500 metrekare kapalı alanlı spor tesis binası ile Eğitim Kampüsü yer alacak.