En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Mayıs 08.05

Sakarya Erenler’de Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içinde yer alan 48,2 hektarlık alanda yapılacak kentsel dönüşüm için temel atıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sakarya Erenler Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında Sakarya Erenler'deki Yenimahalle ve Küpçüler Mahallesi içinde yer alan 48,2 hektarlık alanda kentsel dönüşüm çalışmaları başlatıldı.

Yerinde dönüşüm uygulanacak olan bölgede 846 hak sahibi ve 1392 adet birim bulunmakta olup projenin kendi içinde tamamlanması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, etap etap uygulanacak olan projede hak sahipleri evinden çıkmadan rezerv alanda konut üretimine başlanacak.

Kentsel dönüşüm ile bölgenin sosyal ve kültürel yapısıyla uyum içerisinde yeşil alanlar, spor alanları, sosyal donatılar ve geniş ticari yaya aksı ve az katlı konut bölgeleri geliştirilmesi planlanıyor.

Roman Mahallesi sakinleri için de proje alanının güneyinde 204 adet müstakil konut inşa edilecek. Projenin ilk etabında ise 280 adet konut ve 2 adet ticaret birimi yapılacak.