En Yeni Yazılar

Çok Aranan Anahtar Kelimeler
Mart 03.03

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu toplam 27 ildeki konut ve işyeri niteliğindeki 134 taşınmazı satışa çıkarıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bingöl, Bolu, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Kütahya, Nevşehir, Şanlıurfa, Sivas, Kahramanmaraş, Trabzon, Tunceli, Kayseri, Karabük, Konya, Erzincan, Gaziantep, Giresun ve Hakkari olmak üzere 27 ilde bulunan 55 adet işyeri ile 79 adet konutu satışa çıkaracağını duyurdu.

Satışa konu olan konut ve işyerleri için 17 Mart 2015 tarihinde saat 14:00'te, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki binasında gerçekleştirilecek olan müzayedeye Turyap'ın İstanbul'daki Genel Müdürlük Müzayede Salonu'nda ve internet üzerinden kurumun resmi internet sitesinden katılmak mümkün olacak.

Yüzde 10 peşinat ve 240 ay vade ile konut sahibi olunabilen satışta muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2.000 lira, 100 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 5.000 lira, 100 bin ile 200 bin lira arasındaki taşınmazlar için 10.000 lira, 200 bin 1 lira üstündeki taşınmazlar için ise 50.000 lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.

TOKİ'nin satışa sunduğu bazı konutlar, fiyatları ve ödeme seçenekleri şu şekilde:
Konya İmrenler Projesi'nde yer alan 110 metrekare 3+1 niteliğindeki 2konuta yüzde 10 peşinat ve 240 ay vade ile sahip olmak mümkün olup konutların fiytaları 93 bin 903 TL seviyesinde.

Ankara Şereflikoçhisar, Bingöl Genç Güveçli ve Çankırı Atkaracalar projelerinde yer alan konutlar yüzde 12 peşinat + 180 ay vade ile satışa sunulurken Giresun Dereli, Kütahya Simav, Nevşehir merkez, Trabzon Vakfıkebir ve Tunceli Hozat projelerinde yer alan konutlar ise yüzde 15 peşinat + 120 ay vadeyle satılacak.

Afyonkarahisar Gömü ve Serban Tarımköy, Ankara Karacaören, Ankara Eryaman 10. etap, Antalya Kepez 1. bölge ve 2. bölge, Bolu merkez Karaköy, Diyarbakır Ergani, Elazığ Sürsürü, İstanbul Fatih Sulukule, Kahramanmaraş Elbistan ve Serintepe, Malatya merkez Çamurlu Memursen ve alt gelir, Trabzon merkez Bahçecik projelerinde yer alan konutlar, yüzde 25 peşinat + 120 ay vade ile satılacakken, Balıkesir Ayvalık Projesi'ndeki taşınmazlar da yüzde 25 peşinat + 36 ay vade seçenekleri aile alıcıların beğenisine sunulacak.

Ayrıca mizayedede satışa sunulacak olan Adana Seyhan Barış Mahallesi ve Şambaydı, Ankara Eryaman 10. etap, Adıyaman merkez, Ankara Altındağ Aktaş 3. etap, Erzincan Üzümlü Tarımköy, Gaziantep Islahiye Fevzipaşa, Hakkari merkez, Karabük Safranbolu, Kayseri Yeşilhisar 2. etap, Kütahya Gediz Umurbey, Malatya İnönü Mahallesi Çamurlu, Malatya merkez, Nevşehir Ürgüp, Sivas Divriği ve Şanlıurfa Hilvan'daki taşınmazlar, yüzde 15 peşinat 120 ay vade ile alıcı bulacak.